Straipsnis apie transfer factor iš dienraščio RESPUBLIKA

Transferfaktorius ne tik stiprina ir palaiko imunitetą. Jis sustiprina ir baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą, atpažįsta, įsimena įvairius virusus ir moko imunines ląsteles, kaip su jais kovoti ir greitai sunaikinti. Taip pat jis yra puiki įvairių infekcinių, odos, širdies kraujagyslių, autoimuninių, endokrininių, nervų ir kitų ligų malšinimo priemonė. Skaityti daugiau ...

AKADEMIKAS, PROFESORIUS, GYDYTOJAS - REANIMATOLOGAS ALEKSEI ČIŽOV APIE TRANSFER FAKTORIUS: "NEPAISANT MILŽINIŠKOS MOKSLO, TECHNOLOGIJŲ PAŽANGOS, ŠIANDIEN APIE ŽMOGŲ MES ŽINOME NE DAUGIAU NEI 10 PROCENTŲ"

Klaipėdoje viešėjęs Rusijos mokslininkas, Černobylio atominės elektrinės avarijos likvidatorius, Tautų draugystės universiteto Ekologijos fakulteto Ekologijos teisės katedros profesorius medicinos mokslų daktaras Aleksejus Jaroslavovičius Čižovas, 50 savo gyvenimo metų paskyręs praktiniam darbui bei moksliniams tyrimams medicinos srityje, teigia, jog nepaisant milžiniškos mokslo, technologijų pažangos, šiandien apie žmogų mes žinome ne daugiau nei 10 procentų. Štai kodėl, anot jo, vis dar yra neišgydomų ligų, atvejų, kuomet matydami gęstančią gyvybę net geriausi profesionalai tik gūžčioja pečiais. (Toliau pateikiamos interviu ištraukos).


 Kada ir kodėl Jūs susidomėjote natūropatiniais gydymo būdais?
 Po instituto baigimo mane pakvietė dirbti į Maskvos vyriausybinę ligoninę, kadangi aš buvau ir vaikų, ir suaugusiųjų anesteziologas- reanimatologas. Nuo to momento prasidėjo labai įdomus, veržlus mano gyvenimas Maskvoje, kadangi tik atvykęs ėmiausi daktaro disertacijos. Mokslinis darbas buvo susijęs su žmogaus apsauga nuo radiacinės spinduliuotės naudojant deguonies deficitą. Nuo tada ir užgimė mano aistra domėtis natūraliais gydymo būdais, kadangi kalnų oro metodas, arba kitaip – hipoksiterapija, ir yra natūropatinis. Dirbau daugelyje šalių gydydamas kalnų oru. Hipoksijos metodą, apsaugantį nuo radiacinės spinduliuotės onkologijoje, taikėme ir Pripetėje, Černobylio atominės elektrinės avarijos zonoje. Nuo 1987 iki 1990 metų toje zonoje buvau keturis kartus po dvi savaites. Labai sunkiai skynėme kelią į gyvenimą šiai metodikai, bet šiandien ji yra labai populiari, naudojama 45 pasaulio šalyse. Galiu atsakyti ir kodėl perėjau prie biologinių kompleksų ir natūropatinio poveikio: bet kuris reanimatologas savo praktikoje naudoja milžinišką kiekį medikamentų, ir aš mačiau tų medikamentų sukeltus šalutinius poveikius. Kartais atrodydavo, jog padedi žmogui, o staiga – šalutiniai poveikiai nuo preparatų, kuriuos tu naudoji. Ir bent jau aš nusprendžiau, kad naudosiu minimalų kiekį cheminių preparatų ir naudosiu natūralias medžiagas, biologiškai aktyvius kompleksus, kurie dabar vadinami maisto papildais. Ir nepralošiau.

 Dauguma medikų skeptiškai vertina maisto papildus. Ką Jūs manote apie tai?
 Norėčiau akcentuoti, kad nevienareikšmis gydytojų požiūris į biologiškai aktyvius kompleksus turi pagrindo. Pirmiausia dėl to, kad yra apstu falsifikuotų produktų. Ir aš manau, kad vyriausybinės organizacijos turi rimtai dirbti, kad falsifikatai nepatektų į rinką. Antra – maisto papildų firmos neturėtų perduoti galimybės gaminti produkciją į svetimas rankas. Tie preparatai, kuriuos gamina viena firma, o ne įvairios kompanijos skirtingose šalyse, iš tiesų gali būti labai veiksmingi, neturėti šalutinio poveikio ir būti plačiai naudojami. Šiandien vaistai juk didžia dalimi tarnauja mums tik kaip ramentai. Tarkime, hipertonijos atveju dažnai tik šalinamas simptomas – padidėjęs arterinis kraujospūdis, nepažvelgiant į priežastį, o jų dažniausiai – ne viena. Galvos skausmu besiskundžiančiam žmogui daug nesigilinant duodami skausmą malšinantys medikamentai. Koks nors uždegimas – nesvarbu ar virusinio, ar mikrobinio charakterio, tuojau pat – antibiotikai. Tarsi tai būtų panacėja. Šiandien mes jau skiname karčius neatsakingo antibakterinės terapijos naudojimo vaisius. Aš esu antibiotikų šalininkas, bet tik itin sunkiose, terminalinėse stadijose. Ir, aišku, geriausia daryti viską, kad tokių atvejų nebūtų.
 O ką daryti? Kokią regite alternatyvą?

 Reikia užsiimti profilaktine medicina, kurią šiandien esame praktiškai praradę. Galvoju, kad anksčiau ar vėliau mes atsigręšime į gamtą. Tai, kas sukurta gamtos, mums iš tiesų teikia gyvybę, džiugina. Pas Jus skaičiau paskaitą apie Transfer Factor. Šaunu, kad amerikiečiai rado būdą, kaip iš karvės priešpienio ir kiaušinio trynio išgauti grynus Transfer Factor – molekules su “užrašyta” imunine patirtimi, kurias dar 1949 metais atrado amerikiečių mokslininkas dr. H. Sherwood Lawrence. Jis pastebėjo, kad imuninė informacija gali būti perduodama iš vieno organizmo kitam „įvedant“ baltųjų kraujo kūnelių – leukocitų ekstrakto. Transfer Factor yra nespecifiniai, universalūs visiems stuburiniams. Atsainus medikų požiūris į biologiškai aktyvius kompleksus tęsiasi nuo studijų suolo, nes visą studijų laikotarpį ir visuose žurnaluose propaguojami tik medikamentiniai preparatai. Bet kiekvienas medikas, atsivertęs vaistų vadovėlį, prie bet kurio preparato ras išvardinta begalę šalutinių poveikių. Ir vis tiek mes toliau masiškai vartojame vaistus. Pakartosiu – imuninę sistemą dirbti mokantys Transfer Factor sukurti gamtos: mama ne be reikalo savo kūdikiui perduoda visą sukauptą imuninę informaciją su pirmaisiais priešpienio lašais – jau vien dėl to reikia pripažinti milžinišką šio preparato reikšmę. Žinote, profesorius Letifovas, gyvenęs kalnuose, dar vaikystėje užfiksavo, kad jei avis, atsivedusi ėriuką, nugaišdavo, tai negavęs priešpienio krisdavo ir mažylis. Jį pavykdavo išgelbėti nebent tais atvejais, jei močiutės imdavo girdyti jį su vandeniu suplaktu kiaušinio tryniu. Jame juk taip pat Transfer Factor yra. Višta turi fantastiškai stiprų imunitetą. Ji juk lesdama grūdelius nuo žemės ar žolytę jų nenuplauna.

 Koks Rusijos Vyriausybės, medikų požiūris į šiuos natūralius preparatus?
 Į šio amerikiečių gaminamo preparato aprobavimo procesą Rusijoje buvo įtraukti aukšto lygio mokslininkai. Prieš užregistruojant ir pripažįstant 
jis perėjo didelę klinikinių tyrimų grandinę ir Rusijos N. N. Blochino onkologijos centre Maskvoje, ir Rostovo prie Dono pediatrijos klinikose, ir Peterburgo valstybiniame medicinos universitete, ir Novosibirske, ir Jekaterinburge…

 Bet kaip sustiprinti natūralių sveikatinimo būdų pozicijas?

 Išties klausimas, kaip perlaužti gydytojų sąmonę, – labai sudėtingas. Kai mes kalbame, kad gydymas natūraliomis priemonėmis – tai netradicinė medicina, aš sakyčiau, kad tai kaip tik ir yra tradicinė medicina, nes ji šimtmečiais gyva tautų tradicijose, perduodama iš kartos į kartą. O netradicinė – toks žodis kalbant apie mediciną apskritai neturėtų skambėti. Yra tradicinė medicina ir šiuolaikinė. Ir daugelyje šalių tradicinė medicina jau tampa galinga alternatyva šiuolaikinei medicinai. Dar prieš 12-15 metų, skaitant paskaitų ciklą alternatyvios medicinos įstaigoje Vokietijoje – Hipokrato mokykloje, su profesoriumi Nadolinu kalbėjome, kad po truputį natūrali medicina stumia šalin šiuolaikinę mediciną. Į juos jau tada kreipdavosi daugybė žmonių, kurie pavargo nuo vaistų, nepadėjusių daugeliu atvejų. Aš jokiu būdu neneigiu šiuolaikinės medicinos. Dar kartą pakartosiu – ji daro stebuklus. Bet ne visada. Aš manau, kad būtina vienytis. Todėl, kad nė viena natūrali terapija neprieštarauja šiuolaikinei medicinai, tai yra bet kokios medikamentinės priemonės gali būti derinamos su natūraliomis. Gal čia ir slypi ta brangi tiesa? Nereikia bijoti biologiškai aktyvių kompleksų. Mes gi valgome kasdien duoną. Tai kodėl mums abejoti dėl Transfer Factor, kurių trūksta toje pačioje duonoje, grietinėje ar daržovėse? Be abejonės, daržovėse yra visko, ko reikia, jei jos – ką tik iš lysvės. Be to, Jūs gi suprantate, kad daržovės, užaugintos žemėje ir – hidroponikos metodu, yra du skirtingi produktai.

 Koks yra Jūsų sveikatos receptas?

Pirmiausia turi būti sveiką dvasią, tada bus sveika ir siela, ir kūnas. Svarbiausia – būti geranoriškiems, niekam nepavydėti, nes pavydas, blogo linkėjimas sudegina žmogų iš vidaus. Ir nereikia vaikytis pinigų. Jie patys ateis, jeigu tu neši žmonėms gėrį. Ir aš tai stengiuosi daryti. 
Man sunku matyti, kaip šiandien mūsų jaunimą masiškai nuodija rūkymas, alkoholis, narkotikai – kovoti su tuo turiu aš, Jūs, visi mes.
Dėkoju Jums už vertingą informaciją, įdomias mintis. O aš visiems linkiu stiprios sveikatos ir aktyvaus kūrybiško ilgaamžiškumo.
 Informacijos šaltinis: 

.

0

Krepšelis